Instytut został utworzony z chęci i potrzeby rozwoju chirurgii naczyniowej w Polsce. Wybitni lekarze oraz olbrzymi postęp technologiczny umożliwiają opracowanie nowych metod leczenia, które są nie tylko wysoce skuteczne, ale i komfortowe dla pacjenta. Wprowadzamy jedynie te technologie, które na podstawie własnej wiedzy i doświadczeń uznamy za najlepsze.
Instytut ma stanowić platformę wymiany doświadczeń między lekarzami różnych specjalności, producentami wyrobów medycznych, fizykami, informatykami i innymi specjalistami, którzy mają realny wpływ na uskutecznianie nowoczesnych procedur. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do złożonego problemu przewlekłej niewydolności żylnej mamy szansę spojrzeć na leczenie szerzej, bardziej kompleksowo.
Instytut podjął współpracę z międzynarodowymi towarzystwami, która ma na celu analizę złożonych bądź rzadkich przypadków choroby żylnej oraz poszukiwanie wspólnie wypracowanych rozwiązań.
Feedback pacjentów jest dla nas bazą wiedzy, którą zbieramy i analizujemy, by ciągle udoskonalać wprowadzane procedury, tak aby leczenie było skuteczne i komfortowe dla pacjenta. Dzięki opiniom pacjentów po zakończeniu leczenia jesteśmy w stanie ocenić ich stopień zadowolenia, a także uzyskać wiedzę, nad czym warto jeszcze popracować, by zagwarantować chorym to, czego oczekują.